200-metrowy wieżowiec Warsaw UNIT stanie przy Rondzie Daszyńskiego

Budynek Warsaw UNIT powstanie do 2021 roku i wraz z instalacjami na dachu będzie liczył dokładnie 202 metry. Wieżowiec zlokalizowany będzie przy rondzie Daszyńskiego 1, na rogu ulic Prostej i Pańskiej.

Budynek Warsaw UNIT - wcześniej roboczo nazwany Spinnaker - to inwestycja firmy Ghelamco Poland. Powstaje z myślą o dużych firmach, które będą zainteresowane lokalizacją w tym prestiżowym budynku. Logo firmy umieszczone na szczycie 200-metrowego budynku ma być kuszącą propozycją dla warszawskich biznesów. 

Warsaw UNIT będzie liczył 45 pięter, 180 metrów wysokości budynku (202 metry z instalacjami technicznymi na dachu) a powierzchnia użytkowa to 57 tys. m2. Najmecy będą mieli do dyspozycji 450 miejsc parkingowych w podziemnym budynku.

Inwestorzy wskazują, że miejsce lokalizacji - rondo Daszyńskiego - to jedna z lepszych miejsc na inwestycje strukturalne w całej Warszawie.

Jak będzie wyglądał budynek Warsaw UNIT?

Będzie to budowla wyróżniająca się minimalizmem, niebywałą estetyką i niebanalnymi rozwiązaniami. Architektom zależało, aby cały budynek, a szczególnie jego parterowa część, dawały efekt przenikania się z ulicą. Z tego powodu dół budynku ma być całkowicie przeszklony. Wieżowiec będzie zajmował całą powierzchnię działki, więc dla inwestorów ważne było, aby nie przytłaczał otoczenia, a wręcz sprawiał wrażenie otwartości dla przechodniów. 

Ciekawe rozwiązanie ma zostać zastosowane przy elewacji Warsaw UNIT. Ma to być fasada kinetyczna, tzw. Dragon Skin, która jest złożona z tysięcy ruchomych małych płytek. Elementy będą wprawiane w ruch pod wpływem powietrza, co szczególnie będzie wyróżniało ten budynek. 

W tym momencie ukończona została budowa części podziemnej, a oddanie budynku przewidywane jest na pierwszy kwartał 2021 roku. 

fot. ghelamco.com

Galeria